Siatka ogrodzeniowa dobry sposób na tanie ogrodzenie

Siatka ogrodzeniowa, ze względu na niezbyt wysoką cenę, łatwość montażu oraz trwałość, jest bardzo popularnym sposobem ogradzania terenów. Każda siatka posiada drut, którego średnica i rozmiar oczek wpływają na wytrzymałość całej plecionki. Przedstawiamy 2 rodzaje siatek

Siatka ocynkowana powlekana PCV – cieszy się dużym uznaniem ze względu na odporność i możliwość wszechstronnego wykorzystania. Siatka ocynkowana powlekana PCV jest dobrze zabezpieczona przed działaniem wilgoci i wpływem niekorzystnych warunków pogodowych. Drut ze stali posiada w tym wypadku podwójne zabezpieczenie. Warstwa cynku stanowi bezpośrednie zabezpieczenie przed korozją. Z kolei powłoka PCV sprawia, że siatka powlekana jest lepiej zabezpieczona przed zarysowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Siatka ogrodzeniowa ocynkowana – nie posiada otoczki z PCV, jednak drut użyty do produkcji posiada większą średnicę. Dzięki temu siatka ogrodzeniowa lepiej wytrzymuje obciążenia i nie jest tak podatna na uszkodzenia mechaniczne. Ocynkowane siatki ogrodzeniowe znajdują swoje zastosowanie zarówno w tworzeniu ogrodzeń tymczasowych jak i stałych.

Ciekawym typem materiału jest też siatka leśna. Świetnie nadaje się do grodzenia terenów leśnych, placów budowy i szkółek. Siatka leśna jest tania w zakupie, a jednocześnie bardzo łatwa w montażu. Najczęściej wykorzystywana jako ogrodzenie tymczasowe.

Jeśli interesuje Cię temat ogrodzeń, zapraszamy do lektury. W naszych artykułach dowiesz się o innych rodzajach ogrodzeń, jakie akcesoria są niezbędne do montażu siatki czy paneli, ile kosztuje ogrodzenie oraz wiele innych ciekawych porad.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl